Stomatologia estetyczna

W zakres zabiegów stomatologii estetycznej w gabinetach MAX-DENT wchodzi m.in.:

 • Wybielanie zębów metodą nakładkową
  – Kuracja odbywa się za pomocą specjalistycznego preparatu Opalescence PF (dostępny w trzech rodzajach: bezsmakowym, miętowym, arbuzowym).
  – Od każdego pacjenta pobierane są wyciski, pozwalające na wykonanie specjalnych, indywidualnych dla jego potrzeb nakładek na zęby.
  – Przeźroczysta, wygodna i elastyczna nakładka zapewnia bezpieczeństwo wybielania podczas snu i jest niezauważalna w ciągu dnia.

 

– Kuracja jest bardzo bezpieczna dla pacjenta i trwa średnio ok. 10 dni.
– Wybielanie nakładkowe to bezpieczna metoda wybielania o niezwykle wysokiej skuteczności, nie powodująca zmian chemicznych w strukturze zęba, nie osłabiająca jego odporności na próchnicę orazcnie powodująca stanu zapalnego miazgi zębów.
– Preparaty Opalescence PF przyczyniają się do remineralizacji szkliwa i zapobiegają powstawaniu próchnicy.

 

Wybielanie zębów metodą Opalescence Boost NOWOŚĆ
Wybielenie zębów w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym szybko i bezpiecznie, bez użycia nakładek.
– Opalescence Boost jest aktywowanym chemicznie żelem do profesjonalnego wybielania i odbarwiania tkanki zębowej w gabinecie stomatologicznym.

– Chemiczna aktywacja Opalescence Boost umożliwia osiągnięcie maksymalnej efektywności środka wybielającego, a dodatkowa aktywacja światłem wzmacnia efekt zabiegu.- Dzięki neutralnemu pH (7,0) i maksymalnej aktywności utleniającej jest wysoce efektywny i jednocześnie nie uszkadza szkliwa.

 

 

 • Estetyczna odbudowa kształtu zęba.
 • Odbudowa zęba.
 • Wkład koronowo-korzeniowy standard.
 • Wkład z włókna szklanego.
 • Most adhezyjny.
 • Licówka kompozyt.

 

Ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 24.02.2014 r.
„(…) Wyroby przeznaczone do wybielania zębów zawierające w swoim składzie 0.1% – 6% nadtlenku wodoru nie powinny być sprzedawane w ogólnodostępny dla konsumentów sposób. (…) Główny Inspektor Sanitarny ostrzega również przed indywidualnym przeprowadzaniem zabiegów wybielania zębów preparatami zawierającymi powyżej 0.1% (do 6%) nadtlenku wodoru. Zabiegi wybielania zębów powinny być dokonywane po konsultacji z lekarzem stomatologiem, który po dokonaniu oceny stanu zębów oraz jamy ustnej przeprowadzi pierwszy zabieg, a następnie ewentualnie do dalszego stosowania preparat będzie mógł być przekazany/sprzedany konsumentowi”.
Źródło: www.gis.gov.pl
_