Stomatologia estetyczna
W zakres zabiegów stomatologii estetycznej w gabinetach MAX-DENT wchodzi m.in.:
- Wybielanie zębów metodą nakładkową
– Kuracja odbywa się za pomocą specjalistycznego preparatu Opalescence PF (dostępny w trzech rodzajach: bezsmakowym, miętowym, arbuzowym).
– Od każdego pacjenta pobierane są wyciski, pozwalające na wykonanie specjalnych, indywidualnych dla jego potrzeb nakładek na zęby.
– Przeźroczysta, wygodna i elastyczna nakładka zapewnia bezpieczeństwo wybielania podczas snu i jest niezauważalna w ciągu dnia.
– Kuracja jest bardzo bezpieczna dla pacjenta i trwa średnio ok. 10 dni.
– Wybielanie nakładkowe to bezpieczna metoda wybielania o niezwykle wysokiej skuteczności, nie powodująca zmian chemicznych w strukturze zęba, nie osłabiająca jego odporności na próchnicę orazcnie powodująca stanu zapalnego miazgi zębów.
– Preparaty Opalescence PF przyczyniają się do remineralizacji szkliwa i zapobiegają powstawaniu próchnicy.
Wybielanie zębów metodą Opalescence Boost NOWOŚĆ
Wybielenie zębów w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym szybko i bezpiecznie, bez użycia nakładek.
– Opalescence Boost jest aktywowanym chemicznie żelem do profesjonalnego wybielania i odbarwiania tkanki zębowej w gabinecie stomatologicznym.
– Chemiczna aktywacja Opalescence Boost umożliwia osiągnięcie maksymalnej efektywności środka wybielającego, a dodatkowa aktywacja światłem wzmacnia efekt zabiegu.- Dzięki neutralnemu pH (7,0) i maksymalnej aktywności utleniającej jest wysoce efektywny i jednocześnie nie uszkadza szkliwa.
- Estetyczna odbudowa kształtu zęba.
- Odbudowa zęba.
- Wkład koronowo-korzeniowy standard.
- Wkład z włókna szklanego.
- Most adhezyjny.
- Licówka kompozyt.
Ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 24.02.2014 r.
„(…) Wyroby przeznaczone do wybielania zębów zawierające w swoim składzie 0.1% – 6% nadtlenku wodoru nie powinny być sprzedawane w ogólnodostępny dla konsumentów sposób. (…) Główny Inspektor Sanitarny ostrzega również przed indywidualnym przeprowadzaniem zabiegów wybielania zębów preparatami zawierającymi powyżej 0.1% (do 6%) nadtlenku wodoru. Zabiegi wybielania zębów powinny być dokonywane po konsultacji z lekarzem stomatologiem, który po dokonaniu oceny stanu zębów oraz jamy ustnej przeprowadzi pierwszy zabieg, a następnie ewentualnie do dalszego stosowania preparat będzie mógł być przekazany/sprzedany konsumentowi”.
Źródło: www.gis.gov.pl
_