Stomatologia dziecięca

W MAX-DENT pamiętamy, że wbrew powszechnie panującej opinii, leczenie zębów mlecznych jest bardzo ważne dla późniejszego zdrowia jamy ustnej dziecka oraz jej estetyki. Zaatakowane próchnicą zęby mleczne mogą zainfekować sąsiadujące z nimi zęby stałe (bowiem próchnica to choroba infekcyjna). Ponadto nieleczone zęby mleczne wypadają zbyt wcześnie, robiąc za dużo miejsca w szczęce dla zębów stałych. W przyszłości jest to głównym powodem przemieszczania się zębów, co pociąga za sobą nie tylko problemy krzywych zębów, ale również braku miejsca dla wyrzynających się zębów stałych.
_
Należy również pamiętać o tym, że pierwsze pojawiające się u dziecka zęby to nie tylko zęby mleczne. Zwykle między piątym a szóstym rokiem życia, z tyłu szczęki wyrzynają się zęby trzonowe stałe (tzw. szóstki). Wielu rodziców zapomina, że nie są to zęby mleczne. To właśnie te zęby najczęściej atakowane są przez próchnicę.
_
W zakres zabiegów stomatologii dziecięcej w gabinetach MAX-DENT wchodzi: leczenie próchnicy zębów mlecznych – wypełnienia (w tym kolorowe), na życzenie ze znieczuleniem,
zatruwanie zębów mlecznych,
usuwanie zębów mlecznych.