Lek. dent. Marcin Maksym

Dr Marcin Maksym Dr Marcin Maksym
– Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie, gdzie pełnił także funkcję wiceprezesa PTSS. Obecnie będąc członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO), czynnie uczestniczy w sympozjach ortodontycznych i kursach z najnowszych technik terapeutycznych na całym świecie, m.in w Neapolu, Rzymie, Tajwanie i USA.
– Jest pasjonatem nowoczesnej ortodoncji opartej na najnowszych zdobyczach technologii komputerowego planowania takich jak leczenie przeźroczystymi nakładkami, bez użycia zamków czy system Benefit do trudnych wad zgryzu, korzystający z dodatkowej pomocy mikroimplantów planowanych z pomocą tomografii komputerowej pacjenta, pozwalający najczęściej uniknąć ekstrakcji zdrowych zębów pacjenta.
— Ukończył 3 letni program kliniczny z dziedziny nowoczesnej ortodoncji pod okiem jednego z najlepszych lekarzy praktyków w Europie Dr G. Sampermansa, w jego klinice w Wiedniu.
— Aktualnie po napisaniu rozprawy dotyczącej wpływu zabiegów chirurgicznych na prędkość ruchu zębów, broni międzynarodowego tytułu Master of Science in Orthodontics na uniwersytecie w Luksemburgu,
— Jest certyfikowanym lekarzem Ormco SPARK – kompleksowego systemu leczenia opartego o przeźroczyste nakładki ortodontyczne z opatentowanego materiału TruGen, który z powodzeniem stosuje do leczenia większości wad zgryzu jako wygodniejsza alternatywa dla zamków ortodontycznych.
— W praktyce lekarskiej ważne jest dla niego znalezienie optymalnej, skutecznej i komfortowej metody leczenia dopasowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta, aby uzyskać estetyczny efekt końcowy.