Chirurgia


Z Cennika gabinetu w Katowicach:
Proteza natychmiastowa – 800 zł
Nie wykonujemy zabiegów w narkozie.
_
Przy obecnym stanie wiedzy, ekstrakcja zęba jest ostatecznością. Bardzo wiele przypadków zaatakowanych przez próchnicę zębów udaje się odratować przy pomocy leczenia kanałowego. Zawsze mamy na uwadze dobro pacjenta, dlatego pracujemy na nowoczesnym sprzęcie w oparciu o najnowsze i najbardziej skuteczne rozwiązania. Jednakże zdarzają się sytuacje, gdy pomimo starań zarówno ze strony lekarza, jak i pacjenta, zęba nie da się już utrzymać.
_
W MAX-DENT dokładamy wszelkich starań, aby ekstrakcja zęba nie była dla pacjenta nieprzyjemnym zabiegiem. Ważne jest, aby tego typu zabieg był wykonywany przez doświadczonego stomatologa, który zachowując szczególną ostrożność, nie dopuści do uszkodzenia zdrowych zębów i tkanek sąsiadujących z wyrywanym.
_
Po ekstrakcji zęba lekarz stomatolog udziela pacjentowi zaleceń dotyczących postępowania po zabiegu. Ma to na celu przede wszystkim zminimalizowanie dolegliwości pozabiegowych, jak również przyspieszenie i ułatwienie gojenia oraz zminimalizowanie ryzyka powikłań.
_
Proteza natychmiastowa – doskonałe rozwiązanie na okres rekonwalescencji po zabiegu ekstrakcji zęba / zębów. Proteza natychmiastowa to ruchome uzupełnienie protetyczne, zakładane po usunięciu zęba / zębów. Zazwyczaj wszystkie czynności związane z wykonaniem takiej protezy są przeprowadzane przed planowanym usunięciem zębów. Zastosowanie protezy natychmiastowej jest szczególnie wskazane w przypadku konieczności ekstrakcji zębów przednich. Większość pacjentów nie może sobie bowiem pozwolić (ze względów estetycznych, zawodowych) na funkcjonowanie bez zębów do czasu wygojenia się ran i założenia protezy stałej / implantów.
_
Zalety zastosowania protezy natychmiastowej:
uniknięcie przez pacjenta prezentowania się światu bez kompletnego uzębienia – komfort fizyczny, jak również psychiczny,
zabezpieczenie rany poekstrakcyjnej, bowiem proteza jest swego rodzaju opatrunkiem na ranę (co znacznie przyśpiesza jej gojenie się) oraz stanowi ochronę przed krwawieniem, czy wnikaniem do rany resztek jedzenia,
po ekstrakcji można swobodnie mówić, jeść i pić (należy jednak unikać gorących, czy twardych pokarmów).