Kompleksowa pielęgnacja

Promocja dotyczy gabinetów MAX-DENT w Katowicach i Czechowicach-Dziedzicach; jest ważna od stycznia 2015 r. do odwołania.
_

Kompleksowe czyszczenie zębów Katowice
 

Jedynie 250 zł za SCALING + PIASKOWANIE + POLEROWANIE + LAKIEROWANIE FLUOREM!
_
Cena obowiązuje we wtorek i piątek.

Na czym polega ten 4-stopniowy zabieg?
1 Scaling – jeden z ważniejszych zabiegów profilaktycznych i zarazem leczniczych. Polega na usunięciu kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków. Długo nieusuwany kamień (płytka nazębna) powoduje stany zapalne przyzębia, osłabia korzenie zębów oraz prowadzi do rozwoju paradontozy. Twardych złogów nazębnych nie da się usunąć podczas szczotkowania zębów, nawet szczoteczką elektryczną.
Zalecana częstotliwość: co pół roku; u pacjentów z tendencją do odkładania się kamienia nazębnego: co 3 – 4 miesiące.
_
2 Piaskowanie – usunięcie osadu za pomocą specjalnego urządzenia. Dotyczy miejsc, do których nie mógł dotrzeć scaler, np. trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Dzięki piaskowaniu zęby są jaśniejsze, ale nie zmieniają swojego naturalnego koloru. Efekty są najlepsze, jeżeli łączymy piaskowanie ze scalingiem i polerowaniem – zęby wyglądają zdrowo, świeżo, uśmiech nabiera blasku.
Zalecana częstotliwość: co pół roku.
_
3 Polerowanie – wykonywane na zakończenie, wzmacnia efekt poprzednich zabiegów. Szybko obracająca się głowica aparatu delikatnie oczyszcza zęby, wygładzając ich powierzchnię z wszelkich nierówności. Zęby są przyjemnie gładkie i wyglądają jeszcze świeżej.
_
4 Lakierowanie fluorem – wzmacnia zęby sprawiając, że są bardziej odporne na kwasy w jamie ustnej, jak również na powodujące próchnicę bakterie. Poza tym związki fluoru same w sobie hamują wzrost bakterii.